Aikido Tsunami Ostrava
onas
kdecvicime
2010
2010 Czieszyn
2010 Ostrava
2010 Ostrava s PL
2010 Czieszyn2
2010 Praha zš
2010 Misogi
2011 Přerov
2011 Zimní škola
Misogi 2011
2012 Cieszyn
2012 Taste the world: France
2012 Taste the world: France
2012 Ostrava PL FM
2012 Kapka krve
Karviná 2013

Narodni staze
regionalni
SAA
Nabor 2011
Kontakty
Centrum Aikido Aikikai PolskaZkoušky
Ke stažení

O našem klubu

 Aikido club Tsunami Ostrava


         V lednu roku 2000 jsme se sešli na prvním tréninku a dohodli se, že založíme oddíl, ve kterém budeme cvičit aikido. V zápětí na to jsme požádali o členství v České Asociaci Aikido (ČAA) a stali jsme se tak platnými členy, abychom mohli dál šířit toto bojové umění.

Pod vedením pana Petra Kristka, tehdy ještě držitele 1. Danu Aikikai Honbu Dojo (dnes již 4. Danu) jsme se začali pravidelně scházet v budově TJ Judo Baník v Ostravě Kunčicích, kde se nám povedlo zřídit naše první Dojo (školu). Asi po 5 letech jsme však byli nuceni toto Dojo opustit, jelikož došlo k vrácení budovy původnímu majiteli. Tak i nás postihl problém mnohých oddílu, protože najít vhodné prostory není jednoduché. Tyto problémy se projevili i na počtu členů. Zde se vykrystalizovalo, takzvané zdravé jádro a po usilovném hledání vhodných prostor jsme našli útočiště v nově zrekonstruované a moderně zařízené budově bývalé školky v Ostravě - Výškovicích na ulici Břustková, kde je pro zájemce i možnost využití dobře vybavené posilovny. Nyní po 15. letech a rozdílných názorech na práci a organizační změny v České Asociaci Aikido, jsme se rozhodli ukončit spolupráci s touto organizaci a od 1. 1. 2015 vstupujeme do Centrum Aikido Aikikai Polska.


        Účastníme pravidelných stáží (seminářů) po celé naší republice, kde se učíme od  tuzemských i evropských učitelů, držitelů 5. a vyšších Danu, ale také i od starých japonských mistrů, jenž jsou nositeli 7. ale i vyšších Danu.

K pravidelným májovým setkáním, patří  i každoroční návštěva senseie Shoji Seki (8. Dan)  na Haru Gasshuku v Polsku (Stara Wies). A mezi další semináře pak patří Letní i Zimní škola, kterou pořádá Česká Asociace Aikido. Na těchto akcích, se setkáváme s hojnou účastí tuzemských i zahraničních oddílů a to např. z Polska, Ruska, Rumunska, Švýcarska, Francie, Německa, Itálie, Ukrajiny a ostatních evropských zemí. Nebo víkendové stáže v Polsku, Maďarsku, Slovensku.

       Dále se účastníme různých veřejných ukázek u nás i v zahraničí, kde se snažíme přiblížit aikido široké veřejnosti, ale i řádně propagovat náš oddíl, Aikido a celou CAAP.


       Dále pořádáme různé mimo tréninkové aktivity, jako např. výstupy na přilehlé vrcholy místních hor, turnaje v šipkách, paintballové klání, badminton, squash, cvičeni s TRX, lezení na umělé stěně, powergoalgame a spoustu dalších kulturních a sportovních aktivit.

       V současné době náš oddíl úzce spolupracuje s aikido klubem v Polském Těšíně a Frýdku Místku, které spadají také pod Centrum Aikido Aikikai Polsko. Tyto tréninky jsou vedeny jak Petrem Kristkem (4. Dan CAAP), tak Michalem Frontem (3. Dan CAAP) a Josefem Bartošem (4. Dan CAAP).

       Aikido je krásné, harmonické bojové umění, které lze začít cvičit v každém věku a můžeme je všem vřele doporučit, zájemcům v každém věku či pohlaví. Pro zájemce, kteří by se k nám chtěli přidat, nás mohou kontaktovat na tel. 776 123 956. Další možností nás kontaktovat je pak formou e-mailu: os.tsunami@gmail.com, ale nejlepší bude přijít na naše pravidelné tréninky, každé úterý a čtvrtek.


                                                                                                               P. K.

 

CAAP              Centrum Aikido Aikikai Polska

PFA                 Polská Federace Aikido     

ČAA                 Česká Aikido Asociace